BIO

DJ JOHNNY BRAVO

paralax_main

JOHNNY BRAVO to pseudonim artystyczny pod którym występuje Łukasz Kalinowski – producent, pasjonata muzyki, kreacji, kawy i sztuki.

Na swoim koncie ma m.in. remix dla Quincy Johnnes’a (https://soundcloud.com/djjohnnybravo/quincy-jones-soul-bosa-nostra). Jego debiutancki singiel „Sunrise I Feel” (https://www.youtube.com/watch?v=d02c0TBv3Is _ stał się klubowym hitem lata 2010 w wielu klubach Polski. Stał się jednocześnie swego rodzaju znakiem rozpoznawczym Johnny Bravo, wyznaczając dalszy kierunek twórczości. Singiel „Holding U” ( https://www.youtube.com/watch?v=xZINwH8ZUfs ) wraz z Poliną Griffith  z Hed Kandi, znalazł się na ostatniej części jednej z najpopularniejszych kompilacji chilloutowych w Polsce – „Chillout 8 P.M.”

Na co dzień swoje umiejętności DJ’ske prezentuje w setach i live-actach (wzbogaconych o bębny, saksofon i live vocal) w najpopularniejszych klubach w Polsce. Na stałe współpracuje m.in. z Pacha (Poznań) Platinium w Warszawie.

Poza produkcją własnych utworów,  założył wytwórnię – Audioheat Records, wspierającą młodych utalentowanych wokalistów i twórców polskiej sceny muzycznej. To jej nakładem ukaże się debiutancki singiel i klip Magdaleny Banasiuk – półfinalistki 3 edycji The Voice o Poland. Założenie Audioheat to produkcja najlepszej muzyki oraz obrazu który będzie wspierał przekaz.

Związku z zamiłowaniem do komponowania łukasz przez wiele lat doskonalił warsztat mixu i masteringu przez co powołał do życia Akademie Audio oraz Audioheat.pl  to miejsce w którym, dzieli się swoją wiedzą oraz udziela usług w zakresie produkcji muzyki miksu i masteringu.

https://www.facebook.com/djjohnnybravoofficial

http://www.beatport.com/artist/johnny-bravo/123348

http://www.traxsource.com/artist/37627/johnny-bravo

VEVO: https://www.youtube.com/user/JohnnyBravoVEVO